RunWV Predictions
Class A Boys
Class A Boys Individual Event Predictions
100 M 1. Jason Beisel Magnolia
2. Caden Boggs Tygarts Valley
3. Calvin Blunt Trinity Christian
4. Hunter Jenkins Doddridge
5. Leo Stinespring Doddridge
6. Cooper Blair Wheeling Central
200 M 1. Jason Beisel Magnolia
2. Caden Boggs Tygarts Valley
3. Gus Morrison Ritchie
4. Leo Stinespring Doddridge
5. Malachi Stewart Williamstown
6. Hunter Jenkins Doddridge
400 M 1. Jason Beisel Magnolia
2. Gavin Postlethwait Magnolia
3. Austin Timmons Tyler Consolidated
4. Gavin Herrick Magnolia
5. Ian Gardener Summers
6. Brennan Miller Doddridge
800 M 1. Chase Ammons Clay-Battelle
2. Gavin Herrick Magnolia
3. Michael Cline Wood County Christian
4. Trent Gola Doddridge
5. Blaine Bowie Ritchie
6. Brennan Miller Doddridge
1600 M 1. Aidan Scott Wheeling Central
2. Chase Ammons Clay-Battelle
3. Michael Cline Wood County Christian
4. Brady Renner Magnolia
5. Trent Gola Doddridge
6. Carter Lipscomb Doddridge
3200 M 1. Aidan Scott Wheeling Central
2. Michael Cline Wood County Christian
3. Carter Lipscomb Doddridge
4. Trent Gola Doddridge
5. Carter Bowie South Harrison
6. Zach Cannon Williamstown
110 HH 1. Gus Morrison Ritchie
2. Bryce Tharp East Hardy
3. Reese Burnside Doddridge
4. Malachi Stewart Williamstown
5. Marlon Moore Ritchie
6. Dakota McMillion Webster
300 IH 1. Gus Morrison Ritchie
2. Bryce Tharp East Hardy
3. Malachi Stewart Williamstown
4. Creed Knight Ritchie
5. Austin Timmons Tyler Consolidated
6. Kaiden Pack Greenbrier West
4x100 M 1. Doddridge
2. Trinity Christian
3. Wheeling Central
4. Tygarts Valley
5. Ritchie
6. East Hardy
4x200 M 1. Doddridge
2. Magnolia
3. Trinity Christian
4. Ritchie
5. Tygarts Valley
6. Tyler Consolidated
4x400 M 1. Magnolia
2. Doddridge
3. St. Marys
4. Tyler Consolidated
5. Wirt
6. Williamstown
4x800 M 1. Magnolia
2. Ritchie
3. Doddridge
4. Williamstown
5. St. Marys
6. Wirt
Shuttle 1. Ritchie
2. East Hardy
3. Magnolia
4. Paden City
5. Greenbrier West
6. Petersburg
H Jump 1. Hayn Brown Tyler Consolidated
2. Gain Postlethwait Magnolia
3. Bryce Tharp East Hardy
4. Dalton Rollo Sherman
5. Aiden Miller Richwood
6. Nathan Hart Doddridge
P Vault 1. Reese Burnside Doddridge
2. Tre Moss St. Marys
3. Kodi Camp Ritchie
4. Kaden Smith Doddridge
5. Seth Richards Doddridge
6. Gunner Fertig Buffalo
L Jump 1. Gus Morrison Ritchie
2. Reese Burnside Doddridge
3. Graden McKinney Ritchie
4. Bradley Harris Buffalo
5. Gavin Postlethwait Magnolia
6. Jacob Perez Petersburg
Shot 1. Kaleb Cole Ritchie
2. Aedan Lott Petersburg
3. Rowen Gerlach Wahama
4. Ty Watkins St. Marys
5. Dalton Kasekamp Paw Paw
6. Brier Daugherty Tygarts Valley
Discus 1. Aaron Stull St. Marys
2. Kaleb Cole Ritchie
3. Hadden Mick Pocahontas
4. Josh Landreth Richwood
5. Adam Burnside Doddridge
6. Rowen Gerlach Wahama
High Point Predictions
1. Gus Morrison Ritchie 36
2. Jason Beisel Magnolia 32
3. Reese Burnside Doddridge 26.50
4. Bryce Tharp East Hardy 24
5. Gavin Postlethwait Magnolia 20.50